پرش لینک ها

ایستادی ، تا نیوفتد زندگی

روز پزشک همه‌ساله به بهانهٔ زادروز ابوعلی سینا در یک شهریور گرامی داشته می‌شود. زادروز ابوعلی سینا ملقب به شیخ‌الرئیس به پاس زحمات او در زمینهٔ پزشکی روز پزشک نامیده شده است تا بهانه‌ای باشد برای تجلیل از قهرمانان همیشگی، پزشکان. مدیـــکال استراتـــژیست روز پزشک را به تمامی پزشکان و زحمت‌کشان عرصهٔ بهداشت، سلامت و درمان شادباش می‌گوید
روز پزشک ۱۴۰۳

3 روز تا روز پزشک 1402

00
روز
|
00
ساعت
|
00
دقیقه
|
00
ثانیه

علت نام‌گذاری روز پزشک در ایران

زادروز ابوعلی سینا به دلیل زحماتی که برای علم پزشکی، علی‌الخصوص با نگارش کتاب شفا متحمل شده‌است به نام روز پزشک یاد می‌شود. شیخ‌الرئیس یکی از مشهورترین شخصیت‌های علمی ایرانی است که در سطح جهان نیز شناخته شده است و در فهرست‌های مختلف مشاهیر مانند فهرست یونسکو ثبت شده است. به غیر از شفا طبق تحقیقات ابوعلی سینا بیش از یک‌صد عنوان کتاب به رشتهٔ تحریر درآورده است و این امر بیانگر هوش و توانایی سرشار او به عنوان یک طبیب و فیلسوف حاذق است.

تاریخچه روز پزشک در ایران 

تاریخ روز پزشک در هر سرزمینی متفاوت است. تاریخچه روز پزشک در ایران به تقریبا سال‌های ۱۹۵۸ بازمی‌گردد. چند سال بعد به صورت رسمی در تقویم ملی ثبت شد و پس از ثبت رسمی همه‌ساله یکم شهریور را با نام روز پزشک می‌شناسیم

مختصری درباره زندگی نامه
ابو علی سینا

ابوعلی سینا ملقب به شیخ‌الرئیس؛ پزشک، دانشمند، فیلسوف، منجم و ریاضی‌دان ایرانی قرن چهارم بوده است. بوعلی سینا از کودکی هوش سرشار خود را نشان داد و این هوش نیز او را میان بزرگ‌ترین اندیشمندان فارسی‌زبان در سطح جهان شهره کرده است. وی در سال ۴۱۶ هجری شمسی در ۵۷ سالگی دار فانی را وداع گفت. مقبره بوعلی سینا در همدان واقع شده است و در سال ۱۳۷۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مختصری درباره زندگی نامه
کرافورد لانگ

کرافورد ویلیامسون لانگ (1 نوامبر 1815 – 16 ژوئن 1878) جراح و داروساز آمریکایی بود که بیشتر به دلیل اختراعات و اکتشافاتش در عرصهٔ جراحی معروف و مشهور است. کرافورد لانگ پزشک امریکایی و اولین جراحی است که در سال ۱۸۴۲ از مادهٔ اتر برای بیهوشی بیمار استفاده کرد و سپس او را عمل کرد. به پاس زحمتات لانگ در امریکا در سال ۱۹۵۸ همه‌ساله سی‌ام ماه مارس را روز ملی پزشکان نامیدند و از زحمتات آن‌ها تشکر به عمل آوردند

هدیه مناسب روز پزشک

همهٔ ما می‌دانیم که پزشکان ارزشمند سرزمین ما و در واقع تمامی پزشکان جهان بی هیچ چشم‌داشتی مشغول به کمک‌رسانی به مراجعان خود هستند و این کار را وظیفهٔ خود می‌دانند. از این رو می‌دانیم که هدیه‌ای بیش از قدردانی صمیمانه پزشکان را دل‌شاد نمی‌کند اما گاهی اوقات برای عرض ارادت قلبی و شادباش به بهانهٔ مثلا روز پزشک تصمیم به دادن هدیه به پزشکان می‌گیریم. باید بدانید که هیچ هدیه‌ای قطعی کسی را خوش‌حال یا ناراحت نمی‌کند. همه‌چیز بستگی به روحیه و خلقیات شخص مورد نظر دارد. پس بهتر است برای شاد کردن پزشکان عزیز ابتدا روحیاتشان را در نظر بگیریم و سپس به دلیل ترافیک شغلی بالایی که دارند به دنبال هدیه‌ای کاربردی بگردیم که در کنار برطرف کردن نیازهایشان، مدام آن را ببینند و بهترین استفاده را از آن بکنند.

روز پزشک در کشور های مختلف جهان

روز پزشک در هر کشوری زمان متفاوتی دارد. طبیعی است که هر کشوری روز پزشک را بهانه‌ای برای تجلیل از پزشکان سرزمین خود در نظر بگیرد. از این رو در ادامه می‌خواهیم با روز پزشک در کشورهای مختلف آشنا شویم.

جشنواره روز پزشک مدیـــکال استراتـــژیست

مدیـــکال استراتـــژیست بـه عنـوان تنهـا آژانـس تمام‌خدمت مدیکال مارکتینگ و فعالیت مستمر در حوزهٔ پزشکی با پزشکان و متخصصان بسیاری در ارتباط است و از صمیم قلب خوشحال است که در میان پزشکان عزیز به فعالیت مشغول است.
از این رو تصمیم داریم به مناسبت روز پزشک جشنــواره‌ای برگزار کنیم تا بتوانیم حداقل بخشی از زحمات پزشکان عزیز را جبران نماییم و هدیه‌ای هــرچند کوچک از طرف خود به عزیزان زحمت‌کش بدهیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارهٔ جشنواره روز پزشک کلیک کنید.

نگار شیخان

کیمیا خورده‌چی

مشاوره خدمات دیجیتال

مریم ثانی

کارشناس مشاوره خدمات

راه های ارتباط مستقیم

نگار شیخان مدیر توسعه خدمات

راه های ارتباط مستقیم

کیمیا خورده‌چی مشاوره خدمات دیجیتال

راه های ارتباط مستقیم

مریم ثانی کارشناس مشاوره خدمات