پرش لینک ها
 1. خانه
 2. همه
 3. 25 آمار دربارهٔ بازاریابی برای پزشکان و نکاتی که هر پزشک باید بداند

فرید صیدانلو

نوشته شده در 8 ماه قبل

زمان مطالعه:

فهرست محتوا

MEDICAL TIMES

25 آمار دربارهٔ بازاریابی برای پزشکان و نکاتی که هر پزشک باید بداند

چرا بازاریابی برای پزشکی؟ آپدیت ۱۴۰۲

مهم نیست چه تخصصی دارید. هر پزشکی با هر تخصصی باید بداند که در سال‌های گذشته، نزدیک به هفتاد درصد از انسان‌ها در سراسر جهان به اینترنت و فعالیت‌های مجازی پیوسته‌اند. این به این معناست که پزشکان باید بیش از هر زمان دیگری فضای مجازی را جدی بگیرند و روی بازاریابی برای پزشکان سرمایه‌گذاری کنند. اگر آمار دیگری غیر از آمارهای ما دارید، خوش‌حال می‌شویم با ما تماس بگیرید و اطلاع بدهید. این لیست به‌روز خواهد شد تا در بهترین حالت در اختیار شما قرار بگیرد.

بازاریابی پزشکی

۲۵ آمار دربارهٔ بازاریابی برای پزشکان + منبع

 1. اینفوگرافی سه برابر دیگر انواع تولید محتوا توجه مخاطب را جلب می‌کند. (مدیوم)
 2. ۴۷ درصد از کاربران اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد پزشکان یا سایر متخصصان سلامت هستند. این به آن معناست که در بازاریابی پزشکی جایگاه سئو پزشکی بسیار مهم و حیاتی است. سئو پزشکی می‌تواند شما را به بهترین شکل ممکن با مخاطبتان مواجه و او را مجاب به استفاده از خدمات تخصصی شما کند.
 3. ۷۸٪ افرادی که از موبایل برای جست‌وجو کردن خدمات پزشکی استفاده می‌کنند، در نهایت آن خدمت را دریافت و انجام می‌دهند (نیل پاتل)
 4. شبکه‌های مجازی فقط برای جوانان نیست. استفاده‌کنندگان از این فضا در گروه‌های سنی متفاوتی هستند که به این شرح است: از جوانان ۹۰ درصد؛ میان‌سالان ۸۲ درصد؛ کهن‌سالان ۴۰ درصد (PEW)
 5. مخاطبان با خواندن ۶ نظر دربارهٔ کسب‌وکار و تخصص شما، تا ۶۸ درصد دربارهٔ حرفهٔ شما قضاوت می‌کنند. یعنی این‌که نظر مخاطبان و مراجعان شما و میزان رضایت آن‌ها در بازاریابی پزشکی بسیار مهم است. (RevLocal)
 6. از کل کاربران اینترنت ۶۶ درصد به دنبال مسائل بهداشتی و درمانی هستند و این مسائل و نیازهایشان را با کمک اینترنت برطرف می‌سازند (منبع)
 7. سه نتیجهٔ اول گوگل بیش از ۵۰ درصد کلیک‌ها را به خود اختصاص می‌دهند. به معنای جدی گرفتن سئو پزشکی در بازاریابی پزشکی است. (منبع)
 8. ۵۵ درصد بزرگسالان عضو بیش از یک پلتفرم شبکه‌های اجتماعی هستند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. یعنی پزشکان به جز وب‌سایت پزشکی، باید شبکه‌های اجتماعی را نیز مدنظر قرار دهند (PEW)
 9. ۷۳ درصد افرادی که تبلیغات آنلاین را از دوستان یا آشنایان دریافت می‌کنند به سراغ آن می‌روند. پس جلب رضایت مراجعان به مثابهٔ تبلیغاتی غیرمستقیم و بی‌هزینه برای پزشکان است.(Jurnalism)
 10. ۸۱ درصد بزرگسالان از تلفن همراه استفاده می‌کنند. دربارهٔ اهمیت وب‌سایت پزشکی و اهمیت نسخهٔ موبایل آن صحبت کرده‌ایم. این بدان معنی است که بهتر است فعالیت‌های بازاریابی پزشکی شما روی موبایل نیز نتیجهٔ خوبی داشته باشد تا این حجم از مراجع بالقوه را از دست ندهید. (PEW)
 11. فیس بوک (۶۸%) همچنان پرکاربردترین پلتفرم شبکه‌های اجتماعی است و پس از آن اینستاگرام (۲۸%)، شماره ۳ پینترست (۲۶%)، لینکدین شماره ۴ (۲۵%) و توئیتر شماره ۵ (۲۱%) قرار دارند. (این آمار در کشور ما اندکی متفاوت است)

  بازاریابی پزشکی چیست؟

 12.  ۸۰ درصد وب‌سایت‌های برتر الکسا (رتبه‌بندی برترین وب‌سایت‌ها) نسخه‌های موبایل خوبی داشتند. پس باید بدانیم در طراحی وب‌سایت پزشکی، نسخهٔ موبایل اهمیت بسیاری دارد. (Mobiforge)
 13. موتورهای جست‌وجو ۳۰۰ درصد بیشتر از شبکه‌های اجتماعی ترافیک وب‌سایت ایجاد می‌کند (Ironpaper)
 14. ۴۸ درصد از مردم تحقیقات خود را در موبایل با استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل شروع می‌کنند. (Smart Insights)
 15. تا سال ۲۰۱۹، ویدیوها ۸۵ درصد از ترافیک اینترنت در ایالات متحده را تشکیل خواهند داد. (Cisco)
 16. عموم کاربران در ساعات خاصی از روز از اینترنت استفاده می‌کنند. (Smart Insights) این نکته در بازاریابی پزشکی به ما می‌گویند که باید فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی ساختارمند و هدفمند کنیم و در ساعت‌های خاصی از روز تولید محتوا و انتشار آن را انجام دهیم. یک استراتژی خوب بازاریابی پزشکی یا Medical Marketing بسته به همین ریزه‌کاری‌ها و جزئیات است

  مدیکال مارکتینگ

 17.  میانگین کلمات یک بلاگ‌پست رتبهٔ یک گوگل، تقریبا ۱۸۹۰ کلمه است. این تعداد بسته به الگوریتم‌های گوگل مدام تغییر می‌کند. (RED WebDesign)
 18. ۹۲ درصد از کاربران اینترنت هنگام جست‌وجوی یک کسب و کار و حرفه، نظرات آنلاین را می‌خوانند و از آنها استفاده می‌کنند. (RevLocal)
 19. پست‌های ویدیویی، ۱۳۵ درصد بیشتر از دیگر انواع پست‌ها در فیس‌بوک و اینستاگرام توجه جلب می‌کنند (Social Media Today)
 20. در سال آینده بیش از سه میلیارد کاربر در فضای مجازی حضور خواهند داشت. (Statista)

در بازاریابی برای پزشکی گوگل مهم‌ترین دوست و یاور ماست

گوگل بیش از ۶۸ درصد از جست‌وجوهای اینترنتی را در اختیار دارد. این آمار نشان‌دهندهٔ اهمیت بالای این موتور جست‌وجو برای ما است. بازاریابی پزشکی استراتژی‌هایی است که قرار است به شما کمک بکند تا بهتر و بیشتر دیده شوید. روزانه بسیاری از مراجعان احتمالی شما مشغول جست‌وجوی سؤالات و یا بیماری‌های خود هستند که حضور پررنگ شما در گوگل می‌تواند یاری دهندهٔ آن‌ها باشد و از سمت دیگر آن‌ها را به سمت شما و استفاده از خدمات شما سوق بدهد.

بازاریابی پزشکی

جمع بندی بازاریابی برای پزشکی

دانستن این آمار و ارقام بسیار به نوع استراتژی چیده شده توسط شما کمک خواهد کرد و مسیر استراتژی بازاریابی پزشکی شما را در جهتی هدایت می‌کند که بیشترین نتیجه را برای شما پدید آورد. بازاریابی پزشکی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و یک پروسه طولانی و زمان‌بر است که نیاز به صبر و پشتکار بالایی دارد. اما بعد از صرف این هزینه متوجه خواهید که بسیار بسیار ارزش آن را دارد. برای داشتن یک استراتژی بهینه و کارگشا، شما به تیمی مجرب نیاز خواهید داشت که تمام پروسه‌های بازاریابی پزشکی را یکی بعد از دیگری پشت سر گذاشته و صرف به‌دست آمده نتیجه آن را رها نکرده و از نتیجه و جایگاه شما حفظ و حراست کنند.

مدیـــکال استراتـــژیست با سال‌ها سابقهٔ همکاری با پزشکان و متخصصان به خوبی با این راه پرپیچ‌وخم آشنا است و می‌تواند شما را در این مسیر همراهی و هدایت کند. با ما در تماس باشید. مدیـــکال استراتـــژیست، تنها آژانس مدیکال مارکتینگ در ایران.

روز پزشک همه‌ساله به بهانهٔ زادروز ابوعلی سینا در یک شهریور گرامی داشته می‌شود. زادروز ابوعلی سینا ملقب به شیخ‌الرئیس به پاس زحمات او در زمینهٔ پزشکی روز پزشک نامیده شده است تا بهانه‌ای باشد برای تجلیل از قهرمانان همیشگی، پزشکان. مدیـــکال استراتـــژیست روز پزشک را به تمامی پزشکان و زحمت‌کشان عرصهٔ بهداشت، سلامت و درمان شادباش می‌گوید
بعد از تجهیز مطب یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید انجام شود در اختیار گرفتن یک نرم‌ افزار مدیریت مطب است. در این حوزه نرم افزارهای بسیار زیادی وجود دارند که اکثر آن‌ها باید خریداری شوند تا بشود از آن استفاده کرد…
برندینگ پزشکی یا به بیان صحیح‌ترین برندسازی شخصی برای پزشکان مجموعه استراتژی‌هایی است برای رشد برند شخصی پزشکان و فعالیت اثرگذار و ثمربخش آنان در حرفهٔ پزشکی. در حرفهٔ پزشکی با رقابت بالا و شدیدی که دارد ساختن یک برند شخصی یکی از اولین اقدامات یک پزشک موفق است.

نگار شیخان

کیمیا خورده‌چی

مشاوره خدمات دیجیتال

مریم ثانی

کارشناس مشاوره خدمات

راه های ارتباط مستقیم

نگار شیخان مدیر توسعه خدمات

راه های ارتباط مستقیم

کیمیا خورده‌چی مشاوره خدمات دیجیتال

راه های ارتباط مستقیم

مریم ثانی کارشناس مشاوره خدمات